Krzesła a stół
28 listopada 2017
Rodzaje powierzchni
28 listopada 2017

Posiadając jasną kuchnię, bardzo często chcemy sprawić, aby było nieco ciemniej i na odwrót. Czy są jakieś skuteczne sposoby, poza przemalowaniem ścian, aby uzyskać wymarzony efekt? Oczywiście, że tak. Jednym z nich jest wybór odpowiednich mebli. Chodzi tu oczywiście o kolor. Meble wykonane z jasnego materiału lepiej odbijają światło, zaś ciemne je pochłaniają, tworząc nieco mistyczną aurę. Kolor mebli ma też duże znaczenie wizualne. Taki wszędobylski kurz jest gorzej widoczny na meblach jasnych, zaś na ciemnych lub całkowicie czarnych w żaden sposób, no może poza regularnym sprzątaniem, nie można go ukryć.

Zatem każdy zestaw mebli kuchennych ma swoje wady i zalety, przy czym meble ciemniejsze przegrywają tu z meblami jasnymi w kwestii walki z kurzem, ale już niekoniecznie ponoszą klęskę w kwestii plam po rozlanych płynach. W przypadku osób, które w kuchni przebywają przez długi czas, bo na przykład gotowanie to ich hobby, lepiej się sprawdzą jasne meble, które ukryją wszelkie ślady związane z kulinarnymi eksperymentami.

Panele a meble

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Żona gotuje a przez to, że jest trochę zmęczona kładzie przez przypadek gorący garnek na kuchennym blacie. Chwila nieuwagi i już zostaje ślad na zawsze. Zatem co robić, aby uniknąć takich sytuacji? Przede wszystkim nie gotować będąc sennym, a tak całkiem serio to można na przykład rozłożyć ręcznik lub ścierkę i na niej położyć gorący garnek. Są jeszcze inne sposoby, a jednym z najlepszych wydaje się zakup mebli zbudowanych ze szklanych paneli. Tego typu materiał jest bardziej odporny na gorąco niż drewno i dzięki temu nie widać żadnych niechcianych śladów.

Na rynku dostępne są też stoły do jadalni z elementami termoodpornymi, dzięki którym szansa na przypalenie blatu jest wręcz zerowa. Warto się zastanowić nad zakupem mebli panelowych, które po pierwsze wyglądają bardzo nowocześnie, a po drugie bardzo łatwo się je czyści. Wystarczy udać się do sklepu i poprosić o odpowiedni preparat. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem mebli z paneli jest ich trwałość. Panele w odróżnieniu do drewna nie ulegają aż tak widocznym zmianom pod wpływem czasu. Poza tym, panele są odporne na szkodniki, o czym nie można powiedzieć w przypadku drewna i innych naturalnych surowców.

Dodaj komentarz