Meble płytowe – informacje
28 listopada 2017
Jak dobierać meble kuchenne?
28 listopada 2017

Wiele razy stajemy przed ciężkim wyborem niezależnie od sytuacji. Wybór może dotyczyć zarówno zakupu mieszkania, jak i zwykłego kupna produktów spożywczych. A jak się ta sprawa ma przy zakupie mebli? Według starej reguły im więcej głów w domu, tym więcej opinii i gustów. Trzeba wtedy znaleźć złoty środek, który pozwoli nam dokonać absolutnie trafnego wyboru, który zadowoli wszystkich mieszkańców naszego domu. Decydując się na zestaw mebli kuchennych, musimy wziąć pod uwagę szereg rzeczy. Pierwsza i najważniejsza z nich to dostosowanie wysokości mebli do poszczególnych członków w domu. Druga sprawa tyczy się koloru i tu jest pies żywcem pogrzebany.

Mając w domu małe dzieci, nie warto inwestować w meble o jasnym kolorze, bowiem jak każdy rodzic wie, jasne powierzchnie tylko inspirują pociechy do działach niekoniecznie czysto artystycznych. Druga sprawa to bałagan w trakcie jedzenia. Jak wiadomo małe dzieci bardzo lubią wykorzystywać jedzenie nie tylko zabawy, ale również przerzucać swoją złość czy niezadowolenie na niczemu winne owoce czy kolorowe warzywa. Takie zachowania również wpływają źle na jasne meble, które mogą na tyle się odbarwić, że ciężko będzie się pozbyć plam.

Rozwiązania dla każdego

Decydując się na stoły do jadalni i mając w domu dzieci, warto zainwestować w różnego rodzaju podkładki, obrusy, dzięki którym nasze czy cudze pociechy nie będą w stanie wyrządzić zbyt wielu szkód naszym meblom. Dobrym sposobem jest zakup kolorowanek na olbrzymim arkuszu papieru, który nie tylko osłoni blat stołu, ale zajmie dziecko na dłuższy czas. Popularne są też gumowe podkładki na stół, które dzieci bardzo lubią. Podkładki mogą być zarówno w postacie bajkowe, filmowe czy też w zdjęcia.

Można też zakupić specjalny zestaw stół i krzeseł do jadalni specjalnie dla najmłodszych. Charakteryzuje się on przede wszystkim plastykowym materiałem oraz małą wielkością, dzięki czemu dziecko będzie się czuło swobodniej a sam zestaw posłużyć mu może jako zabawka. Kolejne rozwiązane to nic innego jak gumowe obrusy, których na rynku jest bardzo szeroka paleta do wyboru. Gumowy obrus nie absorbuje płynów ani innych niechcianych brudów, dzięki czemu bez problemu będzie można ochronić swoje ukochane meble.

Dodaj komentarz