Meble dziecięce w Twoim domu
28 listopada 2017
Ochrona mebli kuchennych
28 listopada 2017

Wyobraźmy sobie scenariusz, że po wielu ciężkich bojach udaje się nam w końcu zakupić wymarzone mieszkanie. I to takie nowoczesne, gdzie salon połączony jest z kuchnią i jadalnią, osobno jest sypialnia i pokój dla dzieci. Pozostaje teraz tylko urządzić mieszkanie według swoich marzeń. Skupmy się na kuchni i jadalni, czyli miejscu gdzie wszyscy się spotykamy na wspólne posiłki. Dobierając odpowiedni dla siebie zestaw mebli kuchennych, musimy pamiętać o kilku rzeczach.

Pierwsza z nich to nic innego jak dobór stołów do wzrostu domowników. Może się zrobić niezwykle nieprzyjemne, gdy zakupiony stół okaże się za wysoki dla naszych dzieci, a te nie pozostając dłuższe mogą zamienić rodzinny obiad w prawdziwą gehennę. Kolejna rzecz to materiał, z którego wykonano meble. Zbyt twarde drewno lub inny tego typu materiał również może się nie spodobać naszym dzieciom. W końcu twarde siedzisko to niewygodne siedzisko. Kupując zestaw stół i krzeseł do jadalni, trzeba też kierować się innymi czynnikami. Małe dzieci lubią bawić się w artystów. Jasne meble sprawią, że wszystkie ich prace nie tylko będą nas prześladować podczas posiłków, ale również i snach, bowiem współczesne kredki i mazaki są ciężkie do zmycia. Warto w tym cel albo dopasować sobie ciemne meble, albo zakupić jakieś środki ochronne typu gumowe obrusy czy też plastykowe podkładki.

Ale zostawmy teraz temat dzieci i skupmy się na dorosłych. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że przygotowujemy potrawy nie na deskach do tego przeznaczonych, ale właśnie na blacie kuchennym. Powoduje to zarysowania i obicia. Aby jak najdłużej korzystać z mebli może warto zakupić specjalne tacki, których powierzchnię można dopasować równo do powierzchni całego blatu.

Dodaj komentarz